ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БАСЕЙНІВ З БЕТОНУ

 Басейн - досить складна конструкція, що вимагає відповідального підходу до будівництва та правильної технології проведення робіт. Необхідно використовувати матеріали, що гарантують довговічну експлуатацію басейну. При будівництві басейну велике значення має якість бетонної чаші та герметичність системи. Від якості виконання цього етапу багато в чому залежатимуть технічні та експлуатаційні характеристики басейну, його надійність та довговічність, чистота та якість циркуляції води, зручність в експлуатації. Слід звернути увагу на марку бетону. Для довговічності бетону компанія MAPEI рекомендує застосування стандарту UNI 11104 (EN 206), це дозволяє дотримання водоцементного співвідношення, мінімального класу міцності, вмісту цементу відповідно до заявленого класу. Щоб уникнути формування порожнин, бетон повинен бути добре провібрований. Також, для підвищення якості бетону та отримання додаткових властивостей, рекомендується використовувати добавки для бетону. Для хорошої рухливості та вільного заповнення навколо арматури та важкодоступних місць рекомендується використовувати добавки серії Dynamon. Бетон, приготований з добавкою Dynamon, легше укладається, гарантовано має хорошу рухливість (S4/S5) та високі характеристики міцності після затвердіння.
 При будівництві плавальних басейнів із зануренням конструкції в ґрунт, у місці присутності ґрунтових вод, чашу необхідно гідроізолювати, використовуючи геокомпозитні бентонітові мати Mapeproof, які є сендвіч з двох шарів геотекстилю, виготовленого з поліпропіленової нитки голкопробивним способом з прошарком із подрібненого натрієвого бентоніту. Голкопробивний метод гарантує, що неткане полотно триматиме бентоніт при заливанні бетону. Завдяки спеціальній техніці тканини, подрібнений натуральний бентоніт натрієвий, що міститься в Mapeproof, щільно скріплений навіть після гідратації. Всі холодні шви бетонування необхідно ізолювати гідрофільним шнуром Idrostop або шнуром основі натрієвого бентоніту Idrostop В25. В обох випадках шнур необхідно розміщувати на глибині не менше ніж 8 см від зовнішньої межі заливки. При забезпеченні вологісного твердіння протягом не менше семи днів та суворому дотриманні вищеописаних рекомендацій герметичність чаші гарантована.
 Перед укладанням керамічної плитки або скляної мозаїки старі або нові бетонні чаші, як правило, вимагають вирівнювання. Для цього MAPEI пропонує кілька продуктів:
 1) Вирівнювання стін
Для вирівнювання стін використовується Nivoplan Plus (вирівнюючий склад на цементній основі) з додаванням Planicrete (Синтетичний латекс для модифікації сумішей на цементній основі). Planicrete додається з розрахунку 1-1,5 л на мішок Nivoplan Plus. При нанесенні першого штукатурного шару адгезійного Nivoplan Plus зачиняється Planicrete, розведеним водою 1:1.
 2) Вирівнювання підлоги
Для поліпшення міцності зчеплення на основу наноситься адгезійний розчин, виготовлений з латексу Planicrete, води та в'яжучого, що використовується для виготовлення стяжки. На свіжий адгезійний розчин наноситься стяжка, наприклад, виготовлена з Topcem (спеціальне цементне в'яжуче з контрольованою усадкою для виготовлення стяжок) або Topcem Pronto (швидкосохнуча стяжка на цементній основі з нормальним часом схоплювання та контрольованою усадкою класу CT-C30-F6-A1fl відповідно до EN 13813), які дозволяють проводити нанесення гідроізоляції через 24 години після влаштування стяжки.Якщо потрібно проведення робіт у найкоротші терміни, то можна використовувати для вирівнювання Mapecem (спеціальне швидкосхоплююче і швидкосохнуче цементне в'яжуче з компенсованою усадкою для виготовлення стяжок) або Mapecem Pronto (швидкосхоплююча та швидковисихаюча стяжка з контрольованою усадкою класу CT-C60-F10-A1fl відповідно до EN 13813). В цьому випадку нанесення гідроізоляції можна проводити через 3-4 години після влаштування стяжки. Для вирівнювання товщиною від 5 до 50 мм можна використовувати Nivoplan Plus з додаванням від 1 до 1,5 л Planicrete на мішок.
 Якщо бетон виготовлений відповідно до стандарту EN 206.1, добре ущільнений і витриманий із забезпеченням не менше семи днів твердіння вологості, то чаша гарантовано матиме високу водонепроникність без необхідності додаткової гідроізоляції.


 Однак, якщо бетон не герметичний внаслідок високого співвідношення та/або присутні дефекти ущільнення, або некоректно витриманий, MAPEI гарантує ефективну герметичність при нанесенні гідроізоляційної мембрани.
 Рішення MAPEI ґрунтується на використанні гідроізоляції Mapelastic, (двокомпонентна еластична гідроізоляція на цементній основі) нанесеною товщиною не менше 2 мм, армованою лугостійкою сіткою Mapenet 150, з попереднім проклеюванням внутрішніх кутів стрічкою Mapeband (гідроізоляційна стрічка на гумовій основі).
В якості альтернативи, якщо басейн неправильної форми або при нанесенні у важкодоступні місця, наприклад, переливні лотки, де незручно наносити гідроізоляцію Mapelastic шпателем, можна використовувати Mapelastic Smart, який наноситься валиком або пензлем завтовшки не менше 2 мм. При нормальних умовах температури та вологості Mapelastic та Mapelastic Smart готові до укладання плитки через 5 днів.  Для укладання скляної мозаїки MAPEI рекомендує:
 ADESILEX P10 + ISOLASTIC розведений водою 1:1 – білий високоякісний клей на цементній основі без зсуву на вертикальних поверхнях і продовженим відкритим часом. Клей відповідає класу C2TE за стандарту EN 12004 і має деформативність S1 за стандартом EN 12002.
 Для укладання плитки з клінкеру та керамограніту MAPEI рекомендує:
 KERACRETE POWDER + KERACRETE LATEX – двокомпонентний високоякісний клей на цементній основі без зсуву на вертикальних поверхнях. Клей відповідає класу C2T за стандартом EN 12004. При використанні вищезгаданих клеїв басейн можна заповнювати водою через 21 день після укладання плитки.
 У холодну погоду та в тих випадках, коли басейн потрібно запускати в експлуатацію раніше, MAPEI пропонує клеї, що швидко схоплюються:
 GRANIRAPID – високоякісний двокомпонентний клей, що швидко схоплюється, на цементній основі. Клей відповідає класу C2F за стандартом EN 12004 і має деформативність S1 за стандартом EN 12002. Якщо потрібний клей з більш високою деформативністю або укладання плитки проводиться в спеку MAPEI рекомендує:
 ELASTORAPID – високоякісний двокомпонентний клей, що швидко схоплюється, на цементній основі без зсуву на вертикальних поверхнях з продовженим відкритим часом і високою деформативністю. Клей відповідає класу C2FTE за стандартом EN 12004 і має деформативність S2 за стандартом EN 12002. При укладанні клінкерної плитки на клеї, що швидко схоплюються, басейни можуть бути заповнені водою вже через 3 дні.
 Для заповнення міжплиткових швів у басейнах, MAPEI рекомендує використовувати:
 KERACOLOR + FUGOLASTIC – високоякісний шовний заповнювач на цементній основі модифікований полімерами, що відповідає класу CG2 за стандартом EN 13888. Keracolor виробляється в гамі з 18 кольорів з двома різними модифікаціями по крупності заповнювача (FF – з водовідштовхувальним ефектом DropE ect® для швів шириною до 6 мм та GG – для швів від 4 до 15 мм.) ). Басейни можуть заповнюватись водою через 7-10 днів після нанесення Keracolor + Fugolastic.
 В якості шовного заповнювача MAPEI, що швидко схоплюється, рекомендує використовувати:
ULTRACOLOR PLUS – високоякісний швидковисихаючий антигрибковий водовідштовхувальний заповнювач для швів з шириною від 2 до 20 мм з технологією DropE ect®. Ultracolor Plus виробляється в кольоровій гамі 30 кольорів і відповідає європейському стандарту EN 13888. Технологія Bioblock®, яка застосовується в даному продукті, блокує формування та розмноження грибка на поверхні швів у вологих умовах. Басейни можуть заповнюватися водою через 48 годин після нанесення Ultracolor Plus

ПІДГОТОВКА ЧАШІ БАССЕЙНУ
1. Підкладка
2. Зовнішня герметизація:
 - дно басейну – шар герметизуючої пасти Mapeproof;
 - стіни басейну – шар двокомпонентної гідроізоляції для басейнів Mapelastic. Попередньо обробити ґрунтовкою Primer 3296.
3. Залізобетонна конструкція чаші басейну.
4. Гумовий шнур для герметизації швів та стиків Idrostop B25.
ВИРІВНЮВАННЯ СТІН І ДНА ЧАШІ БАССЕЙНУ
5. Рідкий латекс Planicrete.
6. Швидкосохнуча стяжка Topcem Pronto.
7. Комбінований шар із рідкого латексу Planicrete та штукатурки Nivoplan.
8. Металева сітка.
9. Переливний жолоб басейну.
ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БАСЕЙНУ
10. Стрічка для гідроізоляції Mapeband.
11. Гідроізоляція для басейнів Mapelastic (2 шари).
12. Скловолоконна сітка Mapenet 150
ОБРОБКА БАСЕЙНУ ПЛИТКОЮ
13. Клей для укладання керамічної плитки та натурального каменю Keraflex Maxi S1.
14. Керамічна плитка для оздоблення басейну.
15. Шовний заповнювач Ultracolor Plus для затирання швів між плитками.
16. Силіконовий герметик Mapesil AC.