МІКРОКЛІМАТ В ПРИВАТНИХ БАСЕЙНАХ


Рекомендовані параметри мікроклімату приватного басейну:
 Температура води 26-28 °С;
 Температура повітря 28-30 °С;
 Відносна вологість повітря 55-60%.

Відкрита поверхня води в басейні є джерелом випаровування вологи, яка може конденсуватися на вікнах, стінах, стелі. Тому, при будівництві басейну слід дуже уважно поставитися до теплоізоляції будівлі. Неприпустимим є наявність т.зв. містків холоду – місць, де частини зовнішніх стін, конструкцій, вікон, дверей, даху безпосередньо, без ізоляції, стикаються із зовнішнім повітрям.

На малюнку внизу показані типові помилки, які допускаються при будівництві, які призводять до появи містків холоду (стрілками вказано напрямок проникнення холоду):
 1.Неізольований мауерлат, що спирається на неізольовану частину стіни
 або на не ізольований бетонний пояс;
 2.Неізольовані крокви, що виходять назовні;
 3.Неізольована обрешітка дахів.

Містки холоду в конструкціях даху

Наявність нещільностей у даху або стінах взимку призводить до появи бурульок або крижаних наростів при конденсації вологи з вологого повітря, що проникає зсередини. Фото зверху праворуч.
Для зменшення кількості води, що випаровується з поверхні води, рекомендується тримати температуру повітря як мінімум на 2 градуси вище, ніж температура води.
Огороджувальні конструкції басейну (вікна, двері, стіни, стеля, підлога), не повинні допускати виникнення точки роси при вологості повітря всередині басейну 60% та температурі +28°С.

СИСТЕМА ВЕНТИЛЯЦІЇ, ПОВІТРЯНОГО ОПАЛЕННЯ ТА ОСУШУВАННЯ ПОВІТРЯ У БАССЕЙНІ З РЕКУПЕРАТОРОМ ТЕПЛА
Нижче наведено опис простої системи вентиляції, осушення та повітряного опалення басейну з перехресним рекуператором. Така система поєднує низьку вартість із високою ефективністю. Відрізняється простотою конструкції та не вимоглива до обслуговування.
На малюнку внизу показана схема розташування обладнання та повітроводів у басейні.

Система вентиляции, осушения и воздушного отопления бассейна с перекрестным рекуператором

Свіже і сухе повітря з повітрозабірника 1 вентилятором 2 перекачується через перехресний теплообмінник 3 і калорифер 4, що гріє, до подавальних грат 5, які знаходяться в підлозі. Вологе повітря, яке накопичується під стелею, через рециркуляційні решітки 6 і рециркуляційний повітропровід 7 вентилятором 8 прокачується у зустрічному напрямку через перехресний рекуператор 3, де віддає частину свого тепла свіжому повітрі.
Рециркуляційне повітря може бути викинуте частково або повністю назовні через решітки 9. Співвідношення кількості повітря, що повертається в систему, та повітря, що викидається назовні, регулюється автоматикою через повітряні клапани. Це співвідношення залежить від зовнішньої температури та вологості повітря усередині басейну. При необхідності свіже повітря, що пройшло через рекуператор, підігрівається у водяному калорифері. Величина підігріву припливного повітря також розраховується автоматично, виходячи з потреби в обігріві. Розташування припливних решіток у підлозі під вікнами забезпечує їх постійне обдування, що знижує ймовірність виникнення конденсату на склі.
Все обладнання та велика частина повітроводів знаходяться у підвальній частині басейну.

Переваги такої системи вентиляції, повітряного опалення та осушення басейну:
 1.Оптимальне співвідношення ціна-якість.
 2.Простота пристрою та відсутність складного та дорогого обладнання, що потребує висококваліфікованого обслуговування.
 3.Мінімальний обсяг робіт з обслуговування.
 4.Низьке споживання електроенергії та тепла.
 5.Система поєднує три функції: осушення повітря, вентиляція приміщення і повітряне опалення.

Нижче наведено принципову схему автоматики управління мікрокліматом у басейні на контролерах LicControl.

Система вентиляції, осушення та повітряного опалення басейну з перехресним рекуператором


Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, задайте нам On-Line: за посиланням