СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ КВАРТИРИ, КОТЕДЖУ, ОФІСУ, МАГАЗИНУ

Вентиляція - видалення повітря з приміщення та заміна його свіжим, при необхідності відфільтрованим, нагрітим або охолодженим повітрям. Правильно організована вентиляція будинку дозволяє створити комфортні умови для проживання, забезпечує киснем, що благотворно впливає на здоров'я та самопочуття людини, зберігає від руйнування будівельні конструкції будівлі, обладнання та меблі.

Для забезпечення якісної вентиляції будинку слід вирішувати це питання на етапі розробки проекту, на початку будівництва. При монтажі вентиляції у вже готовому будинку неминуче виникнуть труднощі з прокладкою повітроводів, установкою дифузорів, анемостатів, вентиляційних решіток та ін.

У старих будівлях вентиляція забезпечувалася інфільтрацією свіжого повітря в приміщення через нещільність будівельних конструкцій, дверей та вікон. Сучасні металопластикові вікна та двері щілин не мають, тому доступ свіжого повітря до приміщення обмежений. Крім того, у будівництві використовується велика кількість різноманітних будівельних матеріалів, що виділяють у повітря токсичні речовини. Все це накопичується в герметично закритих приміщеннях та видалити його може лише правильно організована вентиляція. З іншого боку, надмірна вентиляція обов'язково призведе до збільшення витрат тепла, що загалом збільшить у кілька разів витрати на опалення.

Стандартна система вентиляції складається з припливної вентиляції (1), що подає свіже повітря, та витяжної вентиляції (2), що видаляє забруднене повітря з приміщень. Припливна та витяжна вентиляція може бути природною або примусовою. У примусовій системі вентиляції подача та видалення повітря забезпечується вентиляторами.

Найчастіше будинки обладнуються лише витяжною системою вентиляції. У цьому випадку приплив свіжого повітря відбувається через нещільність будівельних конструкцій. Головний недолік цього способу полягає в виникнення протягів, неможливості очищення, підігріву або охолодження свіжого повітря, що надходить.

При виборі системи вентиляції будівлі чи конкретного приміщення необхідно орієнтуватися на низку факторів:
• кількість (об'єм) свіжого повітря, що подається в приміщення замість використаного, має відповідати існуючим нормам вентиляції;
• повітряні потоки повинні проходити таким чином, щоб забезпечувати максимально комфортні умови для мешканців (відсутність протягів, нерозповсюдження запахів з кухні, санвузлів, приміщень для курців тощо)

Правильно спроектована система припливно-витяжної вентиляції забезпечує:
• надходження до приміщення оптимальної кількості свіжого повітря;
• видалення використаного повітря з приміщень;
• постійне, а не епізодичне оновлення повітря в приміщеннях;
• відсутність протягів;
• суттєве зменшення рівня шуму, кількості пилу, комах та ін., що проникають у приміщення через відкриті вікна;
• можливість організації приміщень для тих, хто палить і не палить, і багато іншого.

Не варто забувати, що більшість побутових кондиціонерів здійснюють лише циркуляцію та охолодження внутрішнього повітря, не заміщаючи його свіжим, таким чином, питання вентиляції знову ж таки залишається невирішеним. В той же час, вентиляція сама по собі не забезпечує стабільності таких параметрів повітряного середовища як вологість повітря, температура і т.д. Вентиляція і кондиціювання - поняття, що взаємно доповнюють один одного, але не синоніми.



Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, задайте її нам On-Line: за посиланням