СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ КОТЕДЖУ, ОФІСУ, МАГАЗИНУ

Для опалення в житлових приміщеннях, як правило, використовуються три наступні основні типи систем:
 1. Радіаторне опалення;
 2. Теплі підлоги;
 3. Повітряне опалення
В системі опалення опалення нагріта вода від джерела тепла (індивідуального котла) (1) по системі трубопроводів (2) подається в радіатори (3) та/або в теплі підлоги (4). Залежно від способу циркуляції води системи опалення бувають із природною або примусовою циркуляцією.
У системі з природною циркуляцією циркуляція води забезпечується за рахунок різниці частки гарячої та холодної води. Такі системи опалення мають обмежений радіус дії через невеликий циркуляційний тиск і вимагають більше часу на запуск у роботу. Також для отримання максимального ККД цієї системи доводиться використовувати труби великого діаметру. Основною перевагою цих систем опалення є незалежність від електропостачання.


 Для забезпечення теплом зараз все частіше використовують навісні конденсаційні газові опалювальні котли, наприклад, VITODENS німецької фірми VIESSMANN. Vitodens – це газовий конденсаційний котел. настінного виконання з оптимальним співвідношенням ціна/продуктивність, високим комфортом опалення та приготування гарячої води, компактними габаритними розмірами та класичним елегантним дизайном. Vitodens витрачає меншу кількість енергії, оскільки він додатково використовує приховану теплоту пароутворення у газах. Результат: коефіцієнт корисної дії котла Vitodens 200-W дорівнює 98% (Hs)/109% (Hi). За допомогою Vitodens Ви знижуєте власні витрати на опалення та дбаєте про чистоту навколишнього середовища. Серцем Vitodens 200-W є циліндричний пальник із високоякісної нержавіючої сталі. Вона є особливо економічною, оскільки використовує модуляційний принцип горіння. Водночас значно скорочуються емісії шкідливих викидів. Таким чином, Vitodens 200-W відповідає найвищим вимогам охорони навколишнього середовища. Завдяки компактним розмірам Vitodens 200-W підійде майже до будь-якого інтер'єру: на кухні, у ванній кімнаті, в окремому приміщенні. Vitodens 200-W швидко монтується та поставляється в готовому до експлуатації у вигляді. Неважливо, проектуєте його під нове будівництво або встановлюєте у вже існуюче приміщення.


 Для розведення системи опалення рекомендується використовувати металопластикові труби, наприклад TECEFlex РЕ-ХС-AL-РЕ (Німеччина). Завдяки тому, що спосіб виробництва TECEFlex заснований на використанні внутрішньої труби з поліетилену PE-Xc, полімерні труби TECEflex відрізняються особливою термостійкістю. Довгий термін служби гарантується навіть за високої температури. Білі металополімерні труби добре виглядають і на поверхні, і в магістральному розведенні. Обрізки та залишки можна використовувати в інших системах, наприклад, у трубопроводах питної води.


 Настінні радіатори – сталеві штамповані конвектори або литі алюмінієві. Зовнішній вигляд настінних радіаторів малюнку внизу.
 На кожен радіатор рекомендується встановлювати термостатичний вентиль і арматуру, що відключає. Це дозволить керувати опаленням у приміщенні, що суттєво знижує витрату теплової енергії та полегшить обслуговування та експлуатацію.


 Під вікнами та дверима можуть бути встановлені вбудовані конвектори, наприклад чеські MINIB. Ці моделі відрізняє висока продуктивність і збільшена тепловіддача завдяки оптимальному розташуванню нагрівального сердечника від рівня підлоги. Конструкція забезпечує прискорену конвекцію повітря, що дозволяє відсікати потоки холоду, що рухаються від вікон та дверей. Зовнішній вигляд радіаторів показано на фото знизу.


 У системах опалення з примусовою циркуляцією для руху рідини від котла (1) (див. малюнок внизу) опалювальні системи використовуються циркуляційні насоси (2). Циркуляційний насос нагнітає нагріту воду в розподільний гребінець (3) звідки трубопроводами вона надходить до радіаторів та/або калориферів. У разі використання автоматики регулювання мікроклімату для зміни кількості теплоносія, що надходить до радіаторів, застосовуються регулюючі вентилі (4). Регулювання та розподіл теплоносія у теплих підлогах здійснюється за допомогою змішувальних пристроїв з гребінками (5).


 Найбільш комфортне опалення це опалення за допомогою теплої підлоги. Теплі підлоги бувають водяні та електричні. Для теплої підлоги пластикові або металопластикові трубопроводи (1) (див. малюнок внизу) укладаються на теплоізоляцію (2). Після укладання та випробування труби заливаються стяжкою (3), на яку укладається плитка (4) або інше покриття. Для регулювання температури у теплих підлогах застосовуються спеціальні змішувальні вузли з автоматичним регулюванням (5).

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, задайте нам On-Line: за посиланням
Ви можете прикинути вартість системи опалення за допомогою нашого ON-LINE КАЛЬКУЛЯТОРУ