СИСТЕМИ КОНДИЦІОНУВАННЯ ДЛЯ КВАРТИРИ, КОТЕДЖУ, ОФІСУ, МАГАЗИНУ

СПЛІТ СИСТЕМИ

Кондиціювання настільки ґрунтовно увійшло в наше життя, що стало невід'ємною частиною понять «комфорт» та «зручність». У необхідності кондиціювання вже не потрібно переконувати ні власників великого торговельного центру, ні власника невеликої квартири. Численні виробники, як всесвітньо відомі, так і безіменні, запропонують Вам широкий асортимент кондиціонерів з різними технічними характеристиками, будь-якого типу, виду, розміру і навіть кольору, на будь-який смак та гаманець. Тим не менш, коли мова заходить про побутові або офісні кондиціонери, більшість людей подумає в першу чергу про найбільш поширені кондиціонери-спліти.

Спліт-кондиціонери або спліти (від англійської "split" - роздільний) - це те, що більшість користувачів звикли називати "звичайний кондиціонер". Всі кондиціонери даного типу, незалежно від складності, конфігурації та дизайну, складаються із внутрішнього та зовнішнього (зовнішнього) блоків. Спліт-система - система кондиціювання, побудована на використанні кондиціонерів типу "Спліт". Незважаючи на всесвітню популярність і популярність сплітів, їх різноманіття настільки велике, що більшість користувачів навіть не уявляють всього асортименту і можливостей їх використання. Насамперед варто згадати про різні види розміщення блоків спліт-систем. Залежно від розташування внутрішнього блоку спліт-системи бувають:



Настінні

До переваг такої спліт-системи можна віднести зручність у розташуванні - внутрішній блок можна розмістити в будь-якому місці приміщення, широкий асортимент та різні варіанти дизайну внутрішніх блоків, а також невисока вартість. Недоліками є різкий перепад температур, створюваних внутрішнім блоком, певні обмеження по монтажу, а також відсутність притоку свіжого повітря.


Сплит кондиционер

Підлогові

Підлогові кондиціонери, як і всі кондиціонери типу «Спліт», складаються із зовнішнього та внутрішнього блоку; внутрішній блок підлогового типу призначений для встановлення на стіні приміщення біля підлоги. Спліт-системи підлогового типу (кондиціонери для підлоги) застосовуються для кондиціювання житлових і офісних приміщень. Внутрішній блок підлогового типу встановлюється знизу на підлозі, тому він менш помітний, ніж блок настінного або підстельового типу. Використання підлогових кондиціонерів - чудовий спосіб кондиціювання мансарди. Як відомо, в приміщеннях мансарди більшість стін мають нахил, особливо у верхній частині, ця особливість ускладнює встановлення настінних кондиціонерів, а для підлогового кондиціонера місце знайти набагато простіше. Також, внутрішні підлогові блоки багатьох виробників можна частково або на всю товщину вбудувати в стіну, що надає ширші можливості для дизайну. Холодне повітря з внутрішнього блоку кондиціонера для підлоги подається вгору вздовж стіни, далі піднімається до стелі і поширюється по приміщенню. Через застосування такої схеми роздачі холодного повітря кондиціонер не повинен встановлюватися в безпосередній близькості від людей, він погано підходить для кондиціонування приміщень з високою щільністю робочих місць, це обмежує його застосування в офісах. Технічно підлогові кондиціонери аналогічні напольно-стельовим (універсальним) кондиціонерам, тому найчастіше більшість виробників не включають до свого модельного ряду кондиціонери для підлоги, замінюючи їх кондиціонерами з універсальним варіантом розміщення внутрішнього блоку.


Напольный сплит кондиционер


Колонні

Кондиціонери або кондиціонери колонного типу - кондиціонери, які використовують у приміщеннях великого обсягу, в яких небажано порушувати архітектурні особливості будівель (стіни та стеля). Внутрішній блок колонної спліт-системи за габаритами нагадує холодильник, має велику вагу та встановлюється на підлозі. Дані кондиціонери мають велику потужність (від 10 до 20 кВт) та призначені для встановлення у приміщеннях великого об'єму: холах готелів, конференц-залах, ресторанах. Вони вимагають порівняно велику площу для свого розміщення, оскільки створюють сильний потік охолодженого повітря та не дозволяють перебувати в безпосередній близькості від кондиціонера.

Переваги:

• велика потужність та сильний повітряний потік
• автоматичне регулювання напряму повітряного потоку розподільними жалюзі
• широкоекранний рідкокристалічний екран на панелі кондиціонера

Недоліки:

• великі габарити
• вимагають порівняно більшу площу для свого розміщення

Колонные кондиционеры


Касетні

Спліт-системи касетного типу розраховані на кондиціювання приміщень із наявністю підвісної стелі. Внутрішній блок монтується в просторі за підвісною стелею, при цьому видно тільки декоративні ґрати з розмірами, які, як правило, відповідають стандартному розміру 600х600 мм стельової панелі. Касетні кондиціонери по праву займають нішу напівпромислових систем кондиціювання поряд зі спліт-систем канального типу.

Переваги:

• непомітність, оскільки видно лише декоративні грати;
• не займають місця на стіні;
• рівномірний розподіл повітряного потоку за чотирма напрямками, що дозволяє використовувати лише один кондиціонер для охолодження великого приміщення (при використанні настінних спліт-систем для досягнення аналогічного ефекту довелося б використовувати 2-3 кондиціонери меншої потужності);
• довга траса між блоками, що дозволяє розміщувати зовнішній блок у будь-якому малопомітному місці, не порушуючи архітектурного вигляду будівлі;
• вбудована водяна помпа автоматично видаляє конденсат.

Недоліки:

• для своєї установки вимагають, щоб відстань між основною стелею та фальшстелею була не менше 300 мм.
Касетные кондиционеры


МУЛЬТИ-СПЛІТ СИСТЕМИ

Мульти-спліт системи є різновидом спліт-систем. Їхня відмінність полягає в тому, що до одного зовнішнього блоку підключається не один, а кілька внутрішніх блоків – зазвичай від 2 до 4-5 штук. При цьому внутрішні блоки можуть бути не тільки різної потужності (як правило, 2-5 кВт), а й різних типів. Таке конструктивне рішення дозволяє заощаджувати місце на зовнішній стіні будівлі та не так сильно псувати фасади зовнішніми блоками. Якщо кількість внутрішніх блоків стає більше шести, а максимальні відстані між блоками сягають 100 метрів, такі системи називають мультизональними або VRV/VRF-системами.

Всупереч поширеній думці, заміна кількох спліт-систем на одну мульти-спліт систему не призводить до виграшу в ціні, оскільки вартість обладнання приблизно така сама, а трудомісткість і вартість монтажу в 1,5-2 рази вища через довші комунікації. Крім того, при виході з ладу зовнішнього блоку мультиспліт системи перестають працювати всі внутрішні блоки. З такої точки зору надійність використання кількох спліт-систем вища. Тому мульти-спліт системи зазвичай використовують лише за неможливості розміщення кількох зовнішніх блоків на зовнішній стіні будівлі. Мульти-спліт системи розумно використовувати у тому випадку, коли стоїть завдання кондиціонування кількох сусідніх приміщень. Такі кондиціонери допускають використання різних типів внутрішніх блоків: настінних, напольно-стельових, касетних, канальних, які чудово впишуться в будь-який, навіть найвишуканіший інтер'єр. Кожен внутрішній блок кондиціонера системи мультиспліт має свій пульт керування і може працювати в індивідуальному режимі та підтримувати задану температуру незалежно від інших. Кожен компресор обслуговує свій внутрішній блок або групу блоків і має незалежний холодильний контур. Мульти-спліт система може бути оснащена центральним управлінням, що дозволить за допомогою контролерів регулювати роботу внутрішніх блоків як усіх разом, і окремо.


Мульти-сплит кондиционеры


КАНАЛЬНІ КОНДИЦІОНЕРИ

Канальні кондиціонери – це кондиціонери, що складаються з двох блоків, внутрішнього (1) та зовнішнього (2). Внутрішній блок встановлюється прихованим способом (за підвісною або підшивною стелею, у підсобному приміщенні). У внутрішньому блоці знаходиться фільтр, теплообмінник випарника та вентилятор. У зовнішньому блоці – компресорно-конденсаторний блок та теплообмінник. Компресорно-конденсаторний блок готує фреон, який надходить у теплообмінник внутрішнього блоку, де нагріває або охолоджує повітря. Розподіл охолодженого або підігрітого повітря здійснюється за системою теплоізольованих повітроводів (3,4), які також розміщуються у міжстельовому просторі. Внутрішній блок кондиціонера забирає повітря по системі витяжних вентиляційних каналів


Канальные кондиционеры кондиционеры

При значній продуктивності та великому тиску, створюваному вентилятором блоку кондиціонера, можна одночасно охопити кондиціюванням кілька приміщень чи кілька зон одного приміщення. Як правило, канальні кондиціонери використовуються у приміщеннях площею до 250 кв.м. Типова потужність канальних кондиціонерів варіюється в діапазоні від 2 до 25 кВт, що достатньо для кондиціювання як окремої кімнати, так і невеликого офісу або 4-5 кімнатної квартири.

Принципова відмінність канального кондиціонера від звичайних спліт-систем полягає у можливості подачі свіжого повітря в об'ємах, необхідних для повноцінної вентиляції приміщень, що кондиціонуються, і можливість більш рівномірного розподілу повітря по приміщенню. Також, канальні кондиціонери, як правило мають нижчий перепад температури повітря, що подається по відношенню до температури повітря в приміщенні. Це позитивно впливає на комфорт.

Для забезпечення цілорічної подачі свіжого повітря на додаток до канального кондиціонеру необхідно встановлювати спеціальні електричні або водяні нагрівачі, що забезпечують необхідний підігрів повітря в прохолодну пору року, або застосовувати окремі вентиляційні припливні установки з вбудованими нагрівачами.

Штатні електричні або водяні нагрівачі для канальних кондиціонерів з припливною вентиляцією мають широкий діапазон потужності (від 4 до 48 квт). Залежно від потужності внутрішнього блоку нагрівачі виконуються або окремою секцією, або вбудовуються у внутрішній блок. Такі кондиціонери укомплектовані єдиною системою автоматики, що керує роботою кондиціонера. і забезпечує його контроль та плавне регулювання потужності нагрівачів. Додаткові окремі електронагрівачі або припливні установки повинні мати систему автоматики. Тому, у разі потреби цілорічного використання канального кондиціонера з подачею свіжого повітря, бажано розробляти індивідуальну систему керування нагрівачем або ставити додатковий пульт керування припливною установкою.

Нижче наведено 3D-схему системи вентиляції та кондиціювання невеликого будинку.
Тут прийняті такі позначення:
1-зовнішній блок мульти спліт-системи;
2-внутрішні канальні блоки;
3-приточні установки для подачі свіжого повітряа;
4-приточні та рециркуляційні решітки.
3D схема системи вентиляції та кондиціювання будинку


ЦЕНТРАЛЬНІ КОНДИЦІОНЕРИ

Центральні кондиціонери – це модульні установки для обробки повітря, які в залежності від призначення можуть мати у своєму складі припливну, витяжну, фільтрувальну, нагрівальну, охолоджувальну і т.д. секції і секцію рекуперації тепла. Під час проектування ці секції комбінуються залежно від призначення установки.

Нижче наведено принципову схему припливно-витяжної установки з водяним калорифером, фреоновим охолоджувачем та роторним рекуператором тепла.

Центральный кондиционер

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, задайте нам On-Line: за посиланням
Ви можете приблизно розрахувати вартість системи кондиціювання за допомогою нашого ON-LINE КАЛЬКУЛЯТОРА