СИСТЕМИ АВТОМАТИКИ
ДЛЯ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ

Пропонуємо комплекс послуг з розробки проекту, постачання обладнання з подальшим монтажем та сервісним обслуговуванням автоматики систем опалення, вентиляції та кондиціювання для багатоквартирних будинків:

 ● автоматика управління теплопунктом під час використання міського тепла;
 ● автоматика управління загальнобудинкової котельні;
 ● автоматика управління системами опалення квартир;
 ● автоматика керування загальнобудинковою холодильною машиною;
 ● автоматика управління системами кондиціювання квартир;
 ● автоматика керування центральними вентиляційними установками;
 ● автоматика управління системами вентиляції квартир;

Маємо власні розробки контролерів та датчиків за допомогою яких можемо реалізувати найскладніші та нестандартні завдання. Розробляємо програмне забезпечення та унікальні (поодинокі) контролери, датчики та виконавчі пристрої під конкретне завдання.

СИСТЕМА АВТОМАТИКИ "РОЗУМНИЙ БУДИНОК" ДЛЯ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Система автоматики "розумний дім" - комплекс об'єднаних в єдину мережу систем керування різними інженерними системами, що дозволяє знизити експлуатаційні витрати, спростити процес управління та зробити життя комфортнішим. Залежно від типу об'єкта пріоритети можуть змінюватися. Але коли йдеться про бюджетне будівництво, то питання економії ресурсів завжди на першому місці. Забудовник, інвестуючи в установку системи автоматики, розраховує на помітне зниження експлуатаційних витрат, що зробить його проект привабливішим для потенційних покупців. Таким чином, розробляючи систему автоматики для бюджетного будівництва, необхідно досягти найкращого співвідношення між розміром інвестицій та зниженням експлуатаційних витрат. Досягти такого результату можна в тому випадку, якщо застосовувати недорогі рішення для автоматизації найбільш енерговитратних інженерних систем. До таких насамперед належать:

 • індивідуальна котельня або теплопункт;
 • система опалення будинку;
 • загальнобудинкова холодильна машина;
 • система кондиціювання будинку;
 • система припливно-витяжної вентиляції будинку;
 • система освітлення місць загального користування;
 • система зовнішнього освітлення;

За даними розділами, шляхом встановлення системи автоматики, можна досягти суттєвої економії енергоресурсів. Наступне розширення функціоналу системи автоматики може включати управління наступними системами:

 • система електропостачання квартир;
 • система водопостачання квартир;
 • система пожежної сигналізації квартир, технічних приміщень та місць загального користування;

Але слід розуміти, що пряма економія ресурсів від установки системи автоматики на перераховані вище розділи буде незначною, бо дуже складно знизити витрати електрики або води, коли йдеться про багатоквартирний будинок. Зате буде непряма економія. Відключення частини розеток та освітлення за відсутності людини в будинку, підвищує пожежну безпеку. Відключення водопостачання під час відсутності людей або при виявленні протікання води знижує ризик затоплення свого та сусідніх приміщень. Своєчасне виявлення задимлення у приміщенні дає можливість оперативно відреагувати та уникнути виникнення пожежі. Таким чином, вартість системи автоматики може багаторазово окупитися в одну мить. А будь-який із потенційних покупців житла буде радий знати, що ймовірність затоплення його житла чи виникнення пожежі. у його будинку суттєво знижена, завдяки наявності систем автоматики у кожній квартирі.

1. АВТОМАТИКА УПРАВЛІННЯ ТЕПЛОПУНКТОМ ПРИ ВИКОРИСТАННІ МІСЬКОГО ТЕПЛА

Найбільш поширеними джерелами тепла для опалення багатоквартирних будинків є міські котельні. При споживанні тепла з міста теплоносій надходить теплотрасою від котельні до теплопункту в будинку. У теплопункті відбувається розподіл тепла споживачам. Система автоматики встановлюється у теплопункті та керує розподілом тепла між споживачами. На систему автоматики покладається два основні завдання:

 • безпосереднє зниження теплоспоживання будівлі;
 • виконання умов споживання тепла згідно з договором;

І часто друге завдання навіть важливіше, ніж перше. Адже порушення умов щодо витрати теплоносія або за температури зворотній магістралі може загрожувати споживачеві штрафними санкціями, які істотно підвищують підсумкову вартість теплової енергії. Установка системи автоматики LIC CONTROL для теплопункту дозволить забезпечити такі функції:

Теплопункт будинку
 • зниження втрат тепла та витрат на опалення за рахунок підтримки мінімально достатньої температури теплоносія для опалення;
 • зниження витрат на опалення за рахунок забезпечення заданої витрати теплоносія та температури зворотної магістралі;
 • роздільне управління контурами опалення квартир, місць загального користування, технічних приміщень та приготування побутової гарячої води;
 • окреме управління контурами теплопостачання вентиляційних установок, забезпечення захисту від замерзання;
 • можливість віддаленого доступу для моніторингу та зміни параметрів функціонування алгоритму Доступ можливий через смартфон, комп'ютер або планшет, за наявності підключення до Інтернету;
 • збереження історії параметрів функціонування системи, відображення поточного стану та графіків процесів, що відбуваються;
 • надсилання повідомлень обслуговуючому персоналу при виявленні несправностей або за відхилення від бажаних параметрів функціонування системи;

Система автоматики на базі контролерів LIC CONTROL є вільно програмованою. Алгоритм функціонування розробляється індивідуально для кожного об'єкта, що робить його максимально ефективним у кожному конкретному випадку. Система автоматики підтримує функцію віддаленого програмування, що дозволяє вносити зміни до логіки роботи програми через Інтернет. Досвід впровадження подібних систем показує зниження витрат на опалення від 16% до 78% залежно від об'єкта.

2.СИСТЕМА АВТОМАТИКИ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНО БУДИНКОВОЇ КОТЕЛЬНОЇ
Підключення до міських тепломереж має масу недоліків:
 • висока вартість теплової енергії;
 • повна залежність від постачальника тепла;
 • неможливість вибору умов постачання та ціни на теплову енергію;
 • несприятливі умови договору із постачальником тепла;
Тому все частіше і частіше забудовники відмовляються від послуг міських котелень і готують теплоносій самі за допомогою індивідуальних котелень.
Це рішення забезпечує безліч переваг:
 • значно нижча вартість опалення;
незалежність від постачальників тепла;
 • можливість диверсифікації за видами енергоресурсів, що використовуються;
 • гарантія якісного та безперебійного теплопостачання;
Общедомовая котельня
Проте, нормальне функціонування котельні неможливе без якісної системи автоматики.
Перелік її дуже широкий, до нього входить:
 • обчислення необхідної температури подачі теплоносія;
 • управління потужністю пальників каскаду котлів;
 • управління циркуляційними насосами та змішувальними клапанами;
 • управління системою підігріву побутової гарячої води;
 • узгодження роботи котлів з альтернативними джерелами тепла;
 • діагностика несправностей та відхилень від нормального режиму роботи системи;
 • облік витрат енергоресурсів та періодичності сервісного обслуговування;
 • збереження трендів температур та режимів роботи всього обладнання;
 • забезпечення віддаленого доступу для моніторингу та управління роботою системи;
 • надсилання повідомлень сервісній службі під час виявлення несправностей.

Без системи автоматики робота топкової може бути неефективною, а витрати газу та електричної енергії – значно вищі. Крім того, система опалення може працювати некоректно, допускаючи значні відхилення температур в опалюваних приміщеннях, а також можливі перегріви або навіть замерзання теплоносія з наступним виходом системи.

3.СИСТЕМА АВТОМАТИКИ УПРАВЛІННЯ ОПАЛЕННЯМ КВАРТИР

Для коректного та енергоефективного функціонування системи опалення, однієї лише системи автоматики котельні недостатньо. Кожен споживач також має бути оснащений автоматикою, яка регулюватиме споживання тепла. І дуже бажано, щоб ця локальна автоматика була пов'язана через мережу з центральною системою автоматики. Це дасть можливість контролерам обмінюватися інформацією - центральний контролер отримуватиме дані про стан споживачів, а споживачі отримуватимуть дані про стан котельні та режим роботи опалення в цілому. Система автоматики управління опаленням звичайної квартири зазвичай включає наступні функції:

 • підтримання заданої температури у приміщеннях;
 • зниження температури в режимі відсутності;
 • управління системою теплої підлоги;
 • забезпечення віддаленого доступу для моніторингу та управління роботою системи.

Управління опаленням квартир
Контроль температури у приміщеннях здійснюється за допомогою настінних кімнатних термостатів. Встановлення бажаної температури у приміщенні можлива як на самому термостаті, так і віддалено – зі смартфона чи комп'ютера. При досягненні заданої температури в приміщенні, система автоматики перекриває подачу теплоносія в конвектори опалення за допомогою електричних клапанів, встановлених на гребінці опалення квартири або безпосередньо на самому конвекторі. Також система автоматики підключається до системи сигналізації та отримує інформацію про те, чи знаходиться квартира під охороною. При постановці квартири на охорону, що має на увазі відсутність людей, уставка температури в приміщеннях знижується, аж до повного відключення опалення на період відсутності. Таким чином досягається суттєва економія теплової енергії.

Управління теплими підлогами передбачає підтримання мінімальної комфортної температури підлоги, а також узгодження роботи теплих підлог із системою опалення. Правильне розподілення опалювальної потужності між теплою підлогою та системою опалення дозволить підтримувати комфортну температуру підлоги, не перегріваючи при цьому приміщення, а в холодну пору року - опалювати приміщення, не перевищуючи комфортної температури підлоги. Відключення теплої підлоги в період відсутності людей або вночі, може помітно зменшити витрати тепла.

Наявність постійного доступу до WEB інтерфейсу дозволить користувачеві заздалегідь увімкнути або вимкнути опалення, змінити завдання температури повітря або теплої підлоги.

4.СИСТЕМА АВТОМАТИКИ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНО БУДИНКОВОЮ ХОЛОДИЛЬНОЮ МАШИНОЮ

У наш час кондиціонери давно перестав бути розкішшю і встановлюються навіть за бюджетного будівництва. Це призводить до того, що невдовзі після введення будь-якого багатоквартирного будинку в експлуатацію він весь вкривається різноманітними зовнішніми блоками кондиціонерів, криво прокладеними фреонопроводами і навіть трубками відведення конденсату, що стирчать зі стін та з яких все літо на голови перехожим капає конденсат. Крім суттєвого порушення зовнішнього вигляду житлового комплексу, такий спосіб вирішення питання кондиціювання має ще один серйозний прихований недолік - шум та вібрація бюджетних зовнішніх блоків, встановлених з порушенням правил, часто добре чути мешканцям сусідніх квартир. Це вкрай негативно впливає на комфорт проживання та знижує привабливість житлового комплексу загалом.

Общедомовая холодильная машина
Для вирішення всіх цих проблем, сучасні забудовники все частіше встановлюють чиллер (холодильну машину) на весь житловий комплекс, а холодоносій розводять по всіх квартирах за допомогою трубопроводів, точно так само, як і теплоносій. Таке рішення дозволяє кондиціонувати всі приміщення житлового комплексу без жодного зовнішнього блоку на фасаді будівлі. Це суттєво підвищує рівень комплексу, хоч і потребує певних інвестицій на етапі будівництва. Так само, як і у випадку із загальнобудинковою котельнею, для коректної роботи системи холодопостачання потрібна система автоматики.
Її основними функціями будуть:

 • обчислення необхідної температури подачі холодоносія;
 • управління компресорами холодильної машини;
 • управління вентиляторами конденсаторів чи градирнів;
 • управління циркуляційними насосами та змішувальними клапанами;
 • узгодження роботи із системою опалення;
 • діагностика несправностей та відхилень від нормального режиму роботи;
 • облік витрат енергоресурсів та періодичності сервісного обслуговування;
 • збереження трендів температур та режимів роботи всього обладнання;
 • забезпечення віддаленого доступу для моніторингу та управління роботою системи;
 • надсилання повідомлень сервісній службі під час виявлення несправностей.

Як бачимо, функціонал схожий з функціоналом системи автоматики управління топковою, з тією різницею, що необхідно також контролювати рівень зовнішнього шуму установки, а також враховувати набагато менші можливості модуляції холодильного потужності обладнання, порівняно з опалювальним. Крім того, ефективність роботи холодильної машини залежить від умов роботи, потужності, температур теплоносія і зовнішньої температури. У цьому випадку система автоматики може проявити себе в повною мірою і знизити витрати електроенергії шляхом забезпечення максимального ККД роботи холодильної машини.

5.СИСТЕМА АВТОМАТИКИ УПРАВЛІННЯ КОНДИЦІОНУВАННЯМ КВАРТИР
За наявності загальнобудинкової холодильної машини кондиціювання приміщень житлового комплексу проводиться за допомогою фанкойлів. Фанкойл - це аналог внутрішнього блоку звичайного кондиціонера, з тією різницею, що холодоносієм виступає вода, а чи не фреон. Ну і, звичайно, відсутність у фанкойлу зовнішнього блоку, тому що його роль виконує один загальний чиллер.
Подключение кондиционеров в общую систему автоматики
Існує можливість придбати фанкойл із вбудованою автоматикою та пультом управління, однак це не найкраще рішення, оскільки інтегрувати цю автоматику у загальну систему автоматики буде непросто. Набагато найкращим рішенням буде підключення фанкйола до системи автоматики керування опаленням, таким чином користувач отримає:

 • підтримання заданої температури у приміщеннях;
 • узгодження систем опалення та кондиціювання;
 • відсутність зайвих настінних пультів управління;
 • відключення системи кондиціювання в режимі відсутності;
 • забезпечення віддаленого доступу для моніторингу та управління роботою системи;

Крім цього, система автоматики може керувати подачею холодоносія до фанкойлів таким чином, щоб уникати конденсації вологи і не втрачати холод на осушення повітря. Це суттєво знизить витрату холодоносія системою кондиціювання та зменшить вартість кондиціювання. Система автоматики також може підтримувати задану температуру подачі повітря, щоб уникнути наявності холодних потоків, що знижують комфорт перебування у приміщенні.

6.СИСТЕМА АВТОМАТИКИ УПРАВЛІННЯ ВЕНТИЛЯЦІЄЮ У КВАРТИРАХ
Не дивлячись на велику важливість вентиляції для комфорту та здоров'я людей, досі центральні системи вентиляції присутні далеко не скрізь. Більшість житлових комплексів і сьогодні не мають центральних систем вентиляції. Це великий недолік, який сучасні забудовники у розвинених країнах вже давно активно викорінюють. Установка центральних припливно-витяжних установок із рекуперацією тепла на дахах чи технічних поверхах житлових комплексів дозволяє забезпечити енергоефективну вентиляцію більшості приміщень та суттєво підвищити комфорт проживання людей. Однак, очищення, підігрів або охолодження та транспортування повітря повітроходами потребує великої кількості енергії.
VAV box. Управление расходом приточного воздуха
Свіже повітря необхідно розподіляти правильно, як і вартість енергоресурсів, витрачених на підготовку. Виконати це завдання без системи автоматики неможливо.
Система автоматики управління вентиляцією має забезпечити:

 • підтримання заданого рівня СО2 у приміщеннях;
 • відключення вентиляції в режимі відсутності;
 • узгодження системи вентиляції із системами опалення та кондиціювання;
 • забезпечення віддаленого доступу для моніторингу та управління роботою системи.

Для забезпечення мінімально можливої ​​витрати припливного повітря є датчики якості повітря в приміщенні, що вимірюють вміст вуглекислого газу та, за бажання, мікроскопічних частинок пилу та інших забруднення. Виходячи із показань цього датчика, а також присутності людей, часу доби, температури в приміщенні та температури припливного повітря, система автоматики приймає рішення про кількість необхідного свіжого повітря та подає відповідну команду на повітряну заслінку. З досягненням необхідних параметрів якості повітря, кількість припливного повітря знижується, аж до нуля, що дозволяє знижувати витрати на вентиляцію за низького завантаження приміщень або за наявності природної вентиляції.

Датчик содержания СО2 в воздухе
7.СИСТЕМА АВТОМАТИКИ УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ПРИПЛИВНОЇ УСТАНОВКИ

Не можна не звернути увагу на систему автоматики керування припливною установкою. Не дивлячись на простоту завдання, що здається, вона насправді дуже непроста. До завдань системи автоматики входить:

 • Підтримка заданого статичного тиску на вході та виході установки;
 • Підтримка заданої температури подачі установки;
 • Підтримка необхідної частоти обертання роторного теплообмінника;
 • Захист роторного теплообмінника від обмерзання;
 • Захист водяного калорифера, що гріє, від замерзання;
 • Контроль стану повітряних фільтрів;
 • Нічне зниження продуктивності для забезпечення безшумної роботи;
 • Управління повітряними заслінками;
 • Діагностика несправностей та відхилень від нормального режиму роботи;
 • Облік витрат енергоресурсів та періодичності сервісного обслуговування;
 • Збереження трендів температур та режимів роботи;
 • Забезпечення віддаленого доступу для моніторингу та управління роботою системи;
 • Надсилання повідомлень сервісній службі під час виявлення несправностей;

Центральна припливна установка
Відсутність якісної автоматики зробить роботу вентиляційної установки шумною, неефективною та ненадійною. Висока ймовірність виходу установки з ладу в перший холодний сезон. Однак багато недобросовісних інсталяторів все ж таки нехтують установкою і ретельним налаштуванням системи автоматики, що в результаті псує репутацію важливою та необхідною системою, як система вентиляції.

Задати питання або залишити заявку ви можете через форму зворотнього зв'язку